Стопкадър Диема СпортСоколите записаха девета загуба и остават на последно място

...

Десет от Спартак изгубиха под Аязмото

Стопкадър Диема Спорт

" Соколите " записаха девета загуба и остават на последно място в елита, откакто още в 3-тата минута останаха с 10 души поради червен картон.

Берое разби Спартак (Варна) с 3:1 в първи мач от 10-ия кръг в efbet Лига. Още в самото начало на срещата Проспер Менди получи червен картон и остави гостите с човек по-малко, което значително предопредели крайния излаз в мача.

Въпреки това Здравко Димитров (19) изведе гостите напред с първия си гол за Спартак, а попадение на Калоян Кръстев (30) не бе зачетено след намесата на ВАР. Абубакар Тунгара (38) въпреки всичко възвърне равенството, а от втория си опит Калоян Кръстев (42) даде задатък на домакините преди края на първото полувреме. През втората част Серкан Юсеин (62) оформи крайния резултат с прекрасен удар, написа Sportal.bg.

И двата тима се показват под упованията на своите последователи. От 9-те си изиграни мача дотук заралии имат единствено две победи - против Локомотив (Пловдив) и Ботев (Враца). Тимът на Петър Хубчев е записал 5 загуби, последната от които с изразителното 0:4 от ЦСКА 1948.

След изиграването на 120 секунди гостите от Варна останаха с човек по-малко. Проспер Менди получи червен картон за нарушаване против Траоре. Бранителят бе останал финален в отбраната на Спартак и разумно бе изпъден от игра, макар че фаулът му не бе недодялан.

В 9-ата минута Иван Дичевски трябваше да се намесва след удар с глава на Абубакар Тунгара. Нападателят засече доста положително центриране от левия фланг на Траоре, само че стражът на гостите внимаваше и мазета топката в корнер.

В 15-ата минута Мечев шутира от далечна отдалеченост, само че право в ръцете на Иван Дичевски. Макар и с човек по-малко, Спартак стигна до гола посредством Здравко Димитров. Той беше прецизен в 19-ата минута, а попадението му бе първо с екипа на варненци. Гостите хванаха неподготвена отбраната на Берое и разсичащ пас на Ивей откри Здравко Димитров. Бившият футболист на Левски сподели скоростта си и прати топката зад Иван Караджов.

Берое имаше прекрасен късмет да изравни още в 23-ата минута, само че Анисе стреля неопределено. В 30-ата минута попадение на заралии не бе зачетено след намесата на ВАР. Калоян Кръстев се разписа за първи път със зелената фланелка, само че за негово злощастие ВАРН се намеси поради засада. В 37-ата минута Симеон Мечев стреля от към 25 метра, само че Дичевски плонжира и парира шута.

В 39-ата минута въпреки всичко Берое стигна до изравняването посредством Абубакар Тунгара. Заралии разтвориха добре отбраната на гостите и Руи Чавес влезе в наказателното поле. Той извади топката обратно към свободния нападател на Берое, към който нямаше бранители. Тунгара стреля от придвижване и изравни.

От втория си опит Калоян Кръстев стигна до дебютен гол с екипа на Берое. Това стана в 42-ата минута, а Руи Чавес се регистрира с втора добра асистенция, качвайки топката на главата на някогашния футболист на ЦСКА - София.

В 51-ата минута Траоре центрира остро към втора греда, където Серкан Юсеин нападна топката. Ударът му с глава обаче не бе прецизен и излезе в навън. В 62-рата минута Берое направи значима стъпка към спечелването на трите точки. Серкан Юсеин бе прецизен с прекрасен удар, който не остави никакви шансове на Дичевски за интервенция.

В 80-ата минута Дичевски още веднъж трябваше да се намесва. В заключителните минути вратарят на Спартак парира и шут на Анисе.

Съставът на Спартак: 21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди, 19. Никола Борисов, 27. Пламен Димов, 2. Велислав Боев, 77. Румен Руменов (87 - 17. Цветан Илиев), 8. Ивайло Климентов (77 - 10. Янчо Андреев), 11. Виктор Митев, 30. Божидар Васев (61 - 51. Илкер Будинов), 14. Ивей Ромееш (87 - 7. Георги Бабалиев), 33. Здравко Димитров (77 - 9. Мехмед Сабри)
Източник: petel.bg